32 666 5555 Panel klienta

Usługi dodatkowe

EPG

EPG (ang. Electronic Program Guide) - Elektroniczny przewodnik po programach nadawany w formie tekstu wraz z sygnałem kanału telewizyjnego. Jest to funkcja, dzięki której można w bardzo prosty sposób uzyskać informacje o aktualnie oglądanym kanale oraz ramówce innych programów. EPG może zastąpić program telewizyjny, za pomocą przyciśnięcia przycisku w pilocie informując nas o czasie nadawania poszczególnych programów, filmów na poszczególnych kanałach. Istnieje również możliwość filtrowania interesujących nas informacji pod kątem tematów: rozrywka, sport, film, wiadomości itp. EPG daje nam również możliwość przeglądania zawartości VOD oraz obejrzenia trailerów nowości oraz zamówienia filmu.

PVR

Usługa PVR umożliwia nagrywanie treści programowych na twardy dysk i odtwarzanie ich w dowolnym momencie dogodnym dla abonenta.

TimeShifting

Umożliwia przerywanie w czasie programu telewizyjnego i ponowne go oglądanie bez utracenia dalszego ciągu programu. Usługa służy do kreowania własnego programu telewizyjnego.

VOD

VOD (ang. Video On Demand) - „video na żądanie” to usługa polegająca na możliwości oglądania filmów seriali i programów o dowolnej porze dogodnej dla abonenta. Jest to swojego rodzaju wypożyczalnia filmów video. Usługa ze względu na szerokie pasmo dostępu do treści znacznie różni się od usług świadczonych przez systemy satelitarne, przede wszystkim nie będzie potrzeby zamawiania takiej usługi telefonicznie na kilka dni wcześniej, nie będzie również ograniczenia usługi do kilku pozycji co ma znaczenie gdy chcemy obejrzeć np. serial emitowany dwa tygodnie temu.

Blokada rodzicielska

Umożliwia zablokowanie wybranych programów zawierających niedozwolone treści dla dzieci (np. programy lub filmy zawierające treści erotyczne lub przemoc). Blokada działa na zasadzie podania kodu dostępu.

Ulubione kanały

Funkcja umożliwia dostosowania interfejsu użytkownika do wybranych członków rodziny. Ta usługa kreuje nam możliwość dostosowania kanałów sportowych, filmowych oraz informacyjnych dla wybranej osoby dorosłej, natomiast bajek oraz programów muzycznych dla naszej pociechy. Po uruchomieniu usługi widoczne są tylko te programy, do których chcemy mieć dostęp.

Internet w telewizorze

Usługa umożliwia wejście do internetu za pomocą pilota lub dołączonej do STB klawiatury. Dzięki temu możemy np. podczas trwania przerwy reklamowej odebrać pocztę e-mail, przeczytać artykuł lub sprawdzić czy wygraliśmy aukcję na stronie WWW.

Usługi interaktywne

Jest to szereg dodatkowych usług, dzięki którym będzie można nawiązać interakcję z innymi osobami lub usługami. Przykładem takich usług może być ankieta na ekranie telewizora nawiązująca tematem do prowadzonej dyskusji, zamawianie różnego rodzaju usług lub produktów (np. pizzy), rozmowa z innymi w formie czatu, głosowanie w programach telewizyjnych, organizacja konkursów typujących wynik meczu itd. Możliwości tej usługi są praktycznie nieograniczone.

Programy lokalne

Do oferty komercyjnych kanałów polskich i zagranicznych istnieje możliwość dołączenia lokalnych programów telewizyjnych i radiowych. Programy te będą emitowane na określonych kanałach oraz dla określonych grup.

Monitoring

IPTV daje możliwość transmisji obrazu z placu zabaw lub parkingu zlokalizowanym na naszym osiedlu na wybranych kanałach telewizora, dzięki temu istnieje możliwość doglądania naszej pociechy bawiącej się w piaskownicy lub samochodu zaparkowanego przed blokiem. Jest możliwość powiązania tej usługi z nagrywaniem i odtwarzaniem treści z kamer. Taka usługa zapewnia nam bezpieczeństwo oraz zmniejszy potencjalne kradzieże w miejscu naszego zamieszkania.

Ogłoszenia

Jest to interaktywna usługa polegająca na możliwości zamieszczania lokalnych ogłoszeń typu kupię/sprzedam na ekranie naszego telewizora. Istnieje możliwość wpisania ogłoszenia np. sprzedam garaż z pilota naszego STB, bez potrzeby kontaktowania się z operatorem telewizyjnym.

Reklama

Usługa umożliwia zamieszczenia reklamy na ekranie telewizora w szczególności dotyczy to lokalnych podmiotów. Reklama może się pojawiać w menu wyboru usługi lub podczas uruchamiania się Set Top Box, dzięki czemu nie będzie wpływała na transmitowane treści, natomiast będzie zauważalna.

Sprawdź dostępność usług w Twojej okolicy

etth