32 666 5555 Panel klienta

Internet Światłowodowy

Instalacja w technologi GPON / FTTH

Instalacja jest wykonywana przez wykwalifikowanych pracowników sieci. Us┼éuga dotyczy wykonania instalacji ┼Ťwiat┼éowodowej do klienta od najpli┼╝szego punktu pasywnego (mufo-prze┼é─ůcznica).
Zako┼äczenie sieci:  ETHERNET (RJ45)

Co znajdziemy w zestawie:

  • kabel ┼Ťwiat┼éowodowy 1J
  • ko┼äcówka ┼Ťwiat┼éowodowa ZTE F660 lub ZTE F601
  • gniazdo ┼Ťwiat┼éowodowe z adapterem SC-APC
  • Patchcord SC-APC 1m
  • kabel UTP kat 5e (max 10m)

Elementy opcjonalne:

  • koryta, rury PCV
  • dodatkowy osprz─Öt ┼Ťwiat┼éowodowy (wyceniany indywidualnie)
  • dodatkowy kabel UTP kat. 5e (wyceniany indywidualnie
  • urz─ůdzenie zwi─Ökszaj─ůce zasi─Ög WI_FI ACCESS POINT (UNIFI)

Elementy opcjonalne nie zawieraj─ů si─Ö w cenie instalacji.

O technologii GPON (Gigabit Passive Optical Network) / FTTH (Fiber to the Home).

GPON dzia┼éa w oparciu o Pasywn─ů Sie─ç Optyczn─ů (PON), w której sygna┼é jest przekazywany z koncentratora OLT (Optical Line Terminal) poprzez sie─ç pasywn─ů ODN (Optical Distribution Network) do ko┼äcówek abonenckich ONT (Optical Network Terminal).

OLT (Optical Line Terminal) to koncentrator, do którego schodz─ů si─Ö w┼éókna magistralne ze spliterów optycznych. Jednostka OLT posiada karty z portami GPON, obecnie stosuje si─Ö karty 8 i 16 portowe.

ONT (Optical Network Terminal) lub ONU (Optical Network Unit) - to zako┼äczenie sieci - jednostka abonencka. Posiada wbudowany przetwornik optyczny, a tak┼╝e w zale┼╝no┼Ťci od modelu mo┼╝e mie─ç kilka portów GigabitEthernet, WiFi, porty RJ45 na potrzeby pod┼é─ůczenia telefonu.

ODN (Optical Distribution Network) - Optyczna sie─ç dystrybucyjna bazuj─ůca na kablach ┼Ťwiat┼éowodowych jednomodowych oraz spliterach.

┼Üwiat┼éowód – prze┼║roczysta zamkni─Öta struktura z w┼éókna szklanego wykorzystywana do propagacji ┼Ťwiat┼éa jako no┼Ťnika informacji. Do transmisji danych, zamiast pr─ůdu elektrycznego, wykorzystywana jest modulowana fala ┼Ťwietlna, której ┼║ród┼éem mo┼╝e by─ç laser pó┼éprzewodnikowy lub dioda LED.

GPON wykorzystuje ┼Ťwiat┼éowód jednomodowy do transmisji dwukierunkowej dzi─Öki multiplikacji z podzia┼éem d┼éugo┼Ťci fal (WDM). Standard zdefiniowa┼é 3 d┼éugo┼Ťci fal:

Od ONT do OLT: 1310 nm (1260 nm do 1360 nm)
Od OLT do ONT: 1490 nm (1480 nm do 1500 nm)GPON wykorzystuje ┼Ťwiat┼éowód jednomodowy do transmisji dwukierunkowej dzi─Öki multiplikacji z podzia┼éem d┼éugo┼Ťci fal (WDM). Standard zdefiniowa┼é 3 d┼éugo┼Ťci fal:

Od ONT do OLT: 1310 nm (1260 nm do 1360 nm)
Od OLT do ONT: 1490 nm (1480 nm do 1500 nm)

Do rozdzielenia sygna┼éu w sieci GPON na poszczególne segmenty sieci oraz do ko┼äcówek abonenckich s┼éu┼╝─ů splittery optyczne.

Splitter optyczny to urz─ůdzenie pasywne (bierne) czyli nie wymagaj─ůce zasilania, które rozdziela moc sygna┼éu optycznego ┼Ťwiat┼éowodowego niesionego po jednym w┼éóknie wej┼Ťciowym na dwa w┼éókna wyj┼Ťciowe lub wi─Öcej. Optyczna moc wej┼Ťciowa zwykle dzielona jest równomiernie mi─Ödzy dwoma w┼éóknami wyj┼Ťciowymi. Obecnie najcz─Ö┼Ťciej s─ů stosowane splittery 1/2, 1/8 oraz 1/16.

Sprawd┼║ dost─Öpno┼Ť─ç us┼éug w Twojej okolicy

etth

Nie znalaz┼ée┼Ť pakietu dla siebie?

Skontaktuj się z biurem obsługi